Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 18 Máj 2024, 18:23

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 20 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: 24 Aug 2010, 10:54 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
Presúvam celú debatu ohladne bezpečnosti sem nech je v tom poriadok.
Takže ako som už napísal najlacnejšie handrové púzdro nikoho nezabije a vložiť doňho zbraň po odstrielaní je otázka 2-3 sekúnd (zazipsovať ho netreba). Takže žiadny extrém to nie je. Proste velký kufor necháš v aute a berieš so sebou handru s váhou cca 200g do ktorej si môžeš prihodiť aj napr flašu s minerálkou, v prípade tepla vložíš aj bundu a nevála sa ti po zemi, vieš si tam vložiť podložku s bodovacou kartou, ak budeš na tom mať vrecko dáš si tam krabku diaboliek (ja viem že máš tie vysačky) a pod. a všetko toto nesieš v jednej ruke.
Popruhy nebudem nikomu nanucovať pretože to už je zásah do zbrane (šrób do predpažbia a do pažby) to nechám na vás. Určite sa dopracujeme k nejakej dohode.
Ešte poopravím Adrianov druhý odstavec - hlaveň k oblohe NIE! Jedine smerom do zeme.
Ak nemáte možnosť zohnať lacné púzdra, dajte vedieť, mám sedenie aj so Šabíkom tak by som niečo doniesol. Má tam nejaké za 9 eur. Alebo si priviažte nejaký dlhší opasok normálne na uzol a netreba nič vrtať na popruh :lol:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 24 Aug 2010, 13:32 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Júl 2010, 14:56
Príspevky: 756
Bydlisko: Limbach
Vo vseobecnosti s puzdrami je problem, vacsina je bud kratka, alebo nizka, vyrobcovia nerataju s takou optikou.
Ale keby si videl nieco take, do ktoreho by mi vosiel Evanix Blizzard (sam si videl, ze to nie je ziaden drobcek), tak ho zober.

_________________
Evanix Blizzard, AR6, U850 Hunter, DU-10 Condor, 2x HW97k, HW100, Daystate GP, Ripley AR5s, Anschütz 9003, Gamo PT-80
kukam cez 3x Big Nikko, Optisan 8-32, Walther 6x, Visionking 4-48x65, FireWolf 3-9 x32AO
Diktátor Národného FT centra v Limbachu, nafúkaný /na 200 barov/ manager pecenych klobasok a kvapalnych elektrolytov


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 24 Aug 2010, 15:10 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 13:39
Príspevky: 717
Bydlisko: Mladá Boleslav
k comu je handra za 9€? to nieje bezpecnost :-D . vsak ked budem prenasat zbran v niecom lacnom co ani netreba zapnut. skor to sposobi este vacsie problemy a hrozi vyssie riziko urazu. zrejme tu zbran nebude mozne potom prenasat vo zvislej polohe a moj odhad hovori, ze 15J strelu to puzdro nezastavi. puzdro nema opodstatnenie. je to len naplast na oko. zbytocny ukon a manipulacia na stanovisku.

treba sa zamysliet a najst logicke riesenie nie hned vsetko schovat pred zrakom objektivu a je to akoze v poriadku.

_________________
:arrow: zbraň: Air-Arms Pro-Sport 15,0 J :arrow: optika: Bushnell Elite 3200T 5-15x40
:arrow: strelivo: Diabolo JSB Heavy cal. 4.5 :arrow:montáž: KOZAP model 23 - CZ 452


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 24 Aug 2010, 15:21 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 14:56
Príspevky: 733
Bydlisko: Trnava
ja by som ako povinnost po kazdej strelbe a pred opustenim stanovista na dalsie dal ako povinnost na jednorankach nehat otvoreny zaver, na vzduchovkach so zasobnikom vybrat zasobnik a kazdy pred opustenim stanoviska ranu istoty do zeme...

len ako na pruzinovkach s tymto... tam asi len ta rana istoty a clenovia skupiny by mali povinnost sa vzdy ako svedkovia tomu zucastnit (to aj pri PCP)...

puzdra tu bezpecnost nevyriesia... ak ma totiz naladovane a natiahnute, moze byt zbran aj v puzdre, ak je zle nastavena spust, staci drncnutie a vystreli to same...


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 24 Aug 2010, 15:36 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 00:46
Príspevky: 2499
Bydlisko: Zvolen
ohladne pruzinoviek ako pisal Marek: pri AAPS ked je povytiahnuta páka flinta nevystrelí to na 100%.
u hatsana to bolo tak isto.
na zlamovackach ked je zalomena hlaven asi tiez nema ako vytlacit diabolku z hlavne.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 24 Aug 2010, 15:58 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 13:39
Príspevky: 717
Bydlisko: Mladá Boleslav
paka bola len reakcia bezpecnosti o NASE topanky do krorej nikoho nic nieje :-D
ale namierena tvoja hlaven na moju osobu by taky argument neprijala aj ked je to teoreticky 100% bezpecne.

zaklad je na nikoho nemierit za ziadnych okolnosti a neponechavat zbran opretu o stenu alebo pohodenu na stole. nikto nemoze poznat vsetky modely a vediet ci je schopna vystrelu.

niekedy je pocit bezpecia len psychicka pohoda ale v konecnom dosledku je za vsetkym majitelova uvedomelost a tolerantnost..

_________________
:arrow: zbraň: Air-Arms Pro-Sport 15,0 J :arrow: optika: Bushnell Elite 3200T 5-15x40
:arrow: strelivo: Diabolo JSB Heavy cal. 4.5 :arrow:montáž: KOZAP model 23 - CZ 452


Naposledy upravil MarekZCKE dňa 24 Aug 2010, 16:02, celkovo upravené 1

Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 24 Aug 2010, 16:01 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 20:03
Príspevky: 1195
Bydlisko: Dolný Kubín
kolegovia, naozaj nie je potrebné komplikovať tak jednoduchú vec. Naozaj bude stačiť so zbraňou narábať tak, aby som neohrozoval seba a ostatných. Stačí že ju budem prenášať s hlavňou smerujúc do zeme a odkladať ju na podsedák tak, aby hlaveň smerovala do palebnej zóny. Kto má "ťažkú" zbraň a nevládze, nech si zariadi trebárs remeň, alebo "golfový vozík". Dôležité je len a len to, aby sme zbraňami pri manipulácii nemierili na seba a kolegov a nedkladali zbrane spôsobom pohodenia, kde sa komu zamanie. Keď bude zbraň pri manipulácii otočená vždy "správnym" smerom, môže strieľať koľko sa jej zachce. O NIČ INÉ NEJDE !


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 24 Aug 2010, 16:09 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Júl 2010, 14:56
Príspevky: 756
Bydlisko: Limbach
Zaklad je nemierit na nikoho, len do zeme a nemat natiahnute, samozrejme zaistene a prst viditelne mimo spuste.
Myslim, ze vyberat zasobnik je zbytocne, lebo aj tak mohla byt pred tym vybratim zbran naladovana a natiahnuta.
Zavisi od konkretneho konstrukcneho vyhotovenia spuste.
Samozrejme, pokial zbran ma lezat na na stole (napriklad pri prezerani), je potrebne vybrat zasobnik, dat ranu istoty a zaistit.
Hlaven smerovat samozrejme mimo priestoru, kde su ludia.

_________________
Evanix Blizzard, AR6, U850 Hunter, DU-10 Condor, 2x HW97k, HW100, Daystate GP, Ripley AR5s, Anschütz 9003, Gamo PT-80
kukam cez 3x Big Nikko, Optisan 8-32, Walther 6x, Visionking 4-48x65, FireWolf 3-9 x32AO
Diktátor Národného FT centra v Limbachu, nafúkaný /na 200 barov/ manager pecenych klobasok a kvapalnych elektrolytov


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 24 Aug 2010, 16:27 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 14:56
Príspevky: 733
Bydlisko: Trnava
marekzcke píše:
paka bola len reakcia bezpecnosti o NASE topanky do krorej nikoho nic nieje :-D ...


v momente az by si si do tej nohy strelil, isiel by si k lekarovi a ten sa nebodaj dozvedel ze je to strelna rana, ma povinnost informovat policiu a zacina kolotoc vysetrovania... a pruser ma kto? organizator, cize do tej tvojej bezpecnosti je kazdeho nieco...


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 24 Aug 2010, 16:36 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 13:39
Príspevky: 717
Bydlisko: Mladá Boleslav
to si nemyslim... mas to niecim podlozene? zakon ;) nevztahuje sa to na tento pripad lebo je to moj problem. konkretne ide o vzniknutie osobneho zranenia alebo o poskodenie majetku a tu sa vzdy organizator distancuje. taketo vseobecne ustanovenia zahrna kazda sutaz a urcite nekona ani jedna protizakonne :) takze ak mas dokaz, ze sa neopravnene zbavuju organizatory zodpovednosti tak si ten prst nabuduce prestrelim :lol:

_________________
:arrow: zbraň: Air-Arms Pro-Sport 15,0 J :arrow: optika: Bushnell Elite 3200T 5-15x40
:arrow: strelivo: Diabolo JSB Heavy cal. 4.5 :arrow:montáž: KOZAP model 23 - CZ 452


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 20 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.