Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 23 Júl 2024, 19:50

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]
Fórum je zamknuté Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.  [ Príspevok: 1 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Pravidlá diskusného fóra SAFTA
PoslaťNapísal: 23 Jún 2010, 12:34 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrovaný: 23 Jún 2010, 12:34
Príspevky: 2
Bydlisko: Gemerska Poloma
Dodržujte tieto pravidlá, pri prvom porušení budete napomenutý, pri dalšom vylúčený a zablokovaný prístup.

1. Pred zakladaním novej témy (threadu) je užívateľ povinný prehliadnuť fórum, či sa na tému o kterej sa chce niečo dozvedieť nedebatovalo už niekde inde. Ak tak neučiní a vytvorí duplicitnú tému, vystavuje se riziku zmazania danej témy a v prípade opakovania aj zablokovaniu jeho uživateľského konta a IP. Až po tom čo podobnú či rovnakú tému nenájde, je oprávnený založiť novú.

2. Ak sa niekto opýta na niečo, čo tu už bolo preberané neodpovedajte mu "hľadaj", ale radšej vôbec, alebo píšte ďalej k téme.

3. Ak meníte tému založte radšej novú, nezakladajte duplicitné témy - budú zmazané alebo uzamknuté.

4. Neduplikujte svoje príspevky v slede priamo za sebou. Ak chcete doplniť informácie do vlákna a posledný príspevok je Váš, použite tlačítko UPRAVIŤ (Editovať príspevok). Modifikujte a aktualizujte svoj posledný príspevok, nevytvárajte zbytočne nový.

5. Pre sprehľadnenie debaty by užívatelia nemali vkladať obrázky ako odkaz pomocou [img] presahujúce rozmery 800x600 pix, optimálne však 640x480 pix.
Použiť môžete aj službu postimage. http://postimage.org, prípadne ine webové služby pre uloženie fotiek.
Link ktorý sa vytvorí skopírujete a vložíte do príspevku.
Obrázok postavičky musí mať najviac 90x90 pix. Do podpisu nevkladajte žiadne obrázky!
V prípade, že ani po napomenutí sa týmto pravidlom nebudete riadiť, bude vám zablokované užívateľské meno a IP.

6. Zakázané sú vulgarizmy, urážky a osočovanie. Ak máte s niekým osobný problém, neriešte ho verejne, ale použite SS (súkromnú správu). Taktiež nie je prípustné uvádzanie klamlivých, zavádzajúcich a nepravdivých informácií, alebo zámerné uvedenie ostatných členov fóra do omylu. Pri porušení tohto pravidla budete vylúčený bez upozornenia.*

7. Neporušujte zákony SR a krajín EU a k porušovaniu nenabádajte iných.
Nepíšte ako ste zákon porušili či porušujete.

8. Bez povolenia majiteľa fóra je povolená len súkromá inzercia a tá sa musí týkať len vecí okolo vzduchoviek a ich príslušenstva. V bazáre je povolené diskutovať len o cene a stave predávanej veci. Ostatné podrobnosti mezi "kupujúcim" a "predávajúcim" iba cez SS (súkromnú správu).
* Ďalej je zakázaná reklama a komerčná inzercia firiem!
Tak isto aj vkladanie odkazov na iné stránky, diskusné fóra, alebo stránky ktoré ich priamo či nepriamo propagujú, pokial sa to netýka debaty v téme fóra.

9. Šetrite citáciami, tj. nequotujte tesne predchádzajúce príspevky a vyvarujte sa mnohonásobným (vnoreným) citáciam - keď už chcete citovat zmažte všetko čo nesúvisí s vašou odpoveďou. Samostatné smajlíky neuvádzajte ako odpoveď, alebo odpovede typu "ďakujem za vysvetlenie" nemajú informačnú hodnotu, ak chcete poďakovať urobte tak cez SS (súkromnú správu).

10. Ak ste boli napomenutý moderátorom/adminom nereagujte na toto do témy, ale do súkromej pošty. Zatiaľ čo vaše napomenutie je pre ostatných výchovné, reakcia naň je zbytočná.

11. Ak niekto porušuje pravidlá neupozorňujte ho na to vo fóre. Pokiaľ vám to veľmi vadí a nevšimnú si to moderátori, upozornite ich na to pomocou SS (súkromnej správy).

12. Každý kto sa na tomto fóre zaregistruje, nech si po aktivácii účtu aspoň s časti vyplní profil, tj. hlavne bydlisko. Bez tohto budú registrácie priebežne vymazávané a blokovaný ďalsí prístup na fórum.
Ak by mal niekto problém s registráciou, tak nech napíše na: admin@ft-hft.sk

13. Toto je diskusné fórum asociácie SAFTA, jej sympatizantov a priateľov vzduchových zbraní. Akékoľvek znevažovanie činnosti SAFTA, vyvolávanie hádok na fóre, osočovanie jej členov, slovné napádanie a vulgárne vyjadrovanie na fóre bude potrestané a príslušnému užívateľovi bude udelený BAN, alebo bude vymazaný z členskej základne fóra. Členovia SAFTA reprezentujú asociáciu svojím správaním nie len na súťažiach a podujatiach SAFTA, ale aj na diskusnom fóre, preto je vhodné písať a publikovať svoje príspevky v rámci slušnosti a bez emócií.

14. Na fóre je publikovaná časť Bazár. Toto subfórum sa riadi vlastnými pravidlami, ktoré sú zverejnené v príslušnom vlákne v sekcii Bazár.

15. Je zakázané používať dvojitú identitu užívateľa. Takzvané viacnásobné registrovanie toho istého užívateľa pod rôznymi nickmi. Takto registrovaní užívatelia budú mať udelený BAN, prípadne bude prevedený výmaz užívateľa z fóra.

16. Je zakázané kopírovať texty a príspevky z tohto fóra a zverejňovať ich , prípadne ich publikovať na iných diskusných fórach a internetových stránkach bez vedomia autora, prevádzkovateľa a majiteľa tohto diskusného fóra. Takéto plagiátorstvo môže súvisieť s porušením autorského zákona a voči plagiátorovi môžu byť podniknuté právne kroky.

17. Fórum je apolitické. Akékoľvek vyjadrovanie politických názorov, sympatizovanie s politickými stranami, robenie kampane pre strany a komentovanie krokov a činnosti politických strán, vlády, parlamentu a poslancov je zakázané. Komentovanie politickej situácie na tomto fóre taktiež nie je prípustné.


* U tohto platí výnimka a za porušenie budete vylúčený ihneď !

Výnimky povoľuje administrátor diskusného fóra.

Tieto pravidlá platia od 25.06.2010 do vydania novej verzie.

Ste povinný poznať aktuálnu verziu pravidiel!


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Fórum je zamknuté Táto téma je zamknutá, nemôžete posielať nové príspevky alebo odpovedať na staršie.  [ Príspevok: 1 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.