Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 17 Máj 2024, 17:37

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 82 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Kupa vzduchovky - pruzina
PoslaťNapísal: 12 Dec 2010, 16:37 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 13:39
Príspevky: 717
Bydlisko: Mladá Boleslav
tomcat píše:
... Diany su predrazene, na sutaziach ich nik nepouziva lebo strasne kopu...

Ale to ze kopu nemusi vadit ak je to ako tvrdis, ze ked je hlaven kratka tak strela je uz pred hlavnou pri kopnuti. A su drahe to je pravda. To by vsak nemal byt dovod preco ju nekupit :).
Ja som s AAPS na 99% spokojny. Dokonala spust, na vzhlad taktiez a presnost na jednicku.

Diana bola len navrh neprikladajte tomu dolezitost. Ked uz nieco vynimocne tak naozaj Theoben s GASRAM... Ale tema sa uz dalej nemoze rozvijat. Viac ako 5 vzduchoviek sa nespomenie a riadit sa youtube videami je dost o nicom. Ale na vsetko sa da zvyknut takze je to vlasne jedno co si kto kupi :-D. Po tisicke vystreloch sa s tym clovek nauci a nema problem.

_________________
:arrow: zbraň: Air-Arms Pro-Sport 15,0 J :arrow: optika: Bushnell Elite 3200T 5-15x40
:arrow: strelivo: Diabolo JSB Heavy cal. 4.5 :arrow:montáž: KOZAP model 23 - CZ 452


Naposledy upravil MarekZCKE dňa 12 Dec 2010, 16:54, celkovo upravené 1

Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kupa vzduchovky - pruzina
PoslaťNapísal: 12 Dec 2010, 16:54 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 12 Dec 2010, 11:02
Príspevky: 9
Bydlisko: Trnava
Diana ma neoslovila, je naozaj predrazena a velmi malo ludi ju tu ma /a nie len tu/. Zvacsa maju HW alebo AAPS. Ja to vidim na HW.
Dlhsiu hlaven sme si ujasnili - teda neplati co som napisal- vdaka za opravu omylu.
Tento tyzden zajdem do merkurie a tam si nieco pomacam a uvidim ktora rozhodne. Len dufam, ze tam ma pekny vyber. Podla www je to tam celkom nabite. Inac som z TT. Tak ak niekto vie este o nejakom nablizku obchodu, kde by boli nech napise. A este jedna vec, len neviem ci to tu mozem napisat alebo mam zacat novu temu. Optika na to HW a s nim drziak.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kupa vzduchovky - pruzina
PoslaťNapísal: 12 Dec 2010, 17:04 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 13:39
Príspevky: 717
Bydlisko: Mladá Boleslav
:) optiku co znesie kopance a znesie ich desattisice...
rozsah tak od 8x do 16x je podla mna minimum. Aspon pri FT kde sa striela na 50m s malym zoomom nezamerias presne vzdialenost. Da sa to eliminovat aj jemenejsou osnovou ale nieje to taka presnost ako pri jemnej paralaxe v kombinacii s velkym zoomom.

Optika bude asi najdrahsia. Tak 400€ je spodna hranica. Minimalne aku mam v podpise. Ta ma velke plus, ze je odolnejsia a dobre sa preklikava osnova.

_________________
:arrow: zbraň: Air-Arms Pro-Sport 15,0 J :arrow: optika: Bushnell Elite 3200T 5-15x40
:arrow: strelivo: Diabolo JSB Heavy cal. 4.5 :arrow:montáž: KOZAP model 23 - CZ 452


Naposledy upravil MarekZCKE dňa 12 Dec 2010, 17:07, celkovo upravené 1

Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kupa vzduchovky - pruzina
PoslaťNapísal: 12 Dec 2010, 17:06 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 12 Dec 2010, 11:02
Príspevky: 9
Bydlisko: Trnava
Daj presne co tam mam dat na peniaze teraz nepozeraj. Lad to na HW 97.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kupa vzduchovky - pruzina
PoslaťNapísal: 12 Dec 2010, 17:11 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 14:56
Príspevky: 733
Bydlisko: Trnava
Mareczke: ja som to kopnutie myslel skor ako nevyhodu kvoli optike nez na presnost... ked vies ako drzat vzduchovku tak moze kopat kolko chce :)
ze pri Diane musi klast vecsi doraz na optiku a montaz
suhlasim ze 16x zvecsenie bude asi idealne, a pre pevnejsiu konstrukciu paralaxa na objektive

SlavoZV: mne islo pri tom spomenuti o udrzbe len o to, ze niekedy staci pouzit spravnu vazelinu na pruzinu a hned sa zmeni aj komfort :)

JOe: obavam sa ze ked chces nieco lepsie, tak jedine Merkuria alebo Dynax (Kuruc), len odporucam pred navstevou si tam zavolat, lebo nie vzdy maju danu vec na sklade, aby si sa neprehnal zbytocne.

co sa optiky tyka, tak na to si zaloz vlakno, ak take uz neexistuje, vo vlakne o optikach nech tu z toho nemame bordel :)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kupa vzduchovky - pruzina
PoslaťNapísal: 12 Dec 2010, 17:24 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 13:39
Príspevky: 717
Bydlisko: Mladá Boleslav
ale nech to uz ma z krku :). vianoce su blizko a cest vynimkam nie kazdy je nerozhodny a za 2 dni ma jasno co je dobre :).

:arrow: dolezite je prave oznacenie 652164T. jedna sa o najvyssi model Bushnell rady 6500. ma bocnu paralaxu dufajme, ze aj presnu. To by vedel povedat slavozv nieco o nej.

No a k tomu aj ocelovu montaz kde treba vymenit skrutky za poriadne ceske cierne imbusove.
A dostanes sa takmer na hranicu 6kg :-D takze nakoniec prides aj o ruky :super:

_________________
:arrow: zbraň: Air-Arms Pro-Sport 15,0 J :arrow: optika: Bushnell Elite 3200T 5-15x40
:arrow: strelivo: Diabolo JSB Heavy cal. 4.5 :arrow:montáž: KOZAP model 23 - CZ 452


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kupa vzduchovky - pruzina
PoslaťNapísal: 12 Dec 2010, 18:36 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
2 JOe: Čo som počul tak modely 470 Target Hunter a 56 Target Hunter majú super záklz takže tie kopance sú zrovnatelné napr. s HW. A za vyskúšanie nič nedáš. Určite by si sa s Kurucom dohodol na pár skúšobných výstreloch. A tak isto by som sa poobzeral aj po fajnovej HW 98-čke.
Verím že si dobre vyberieš a rozšíriš rady pružinovkárov aj na našich súťažiach :D
A pozor na paralaxu. Nie všetky s bočnou paralaxou merajú od 9-10m. Niektoré začínajú až od 30m!


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kupa vzduchovky - pruzina
PoslaťNapísal: 12 Dec 2010, 18:44 
Offline
Sponzor webu
Sponzor webu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Jún 2010, 16:08
Príspevky: 2984
Bydlisko: Gemerská Poloma (okr.Rožňava)
Mal som zlamovaciu Dianu 350 Magnum v kalibri 4,5mm. Velmi pekna a vydarena zbran. :)

Pravdou vsak je, ze kopance, ktore davala pri vystrele boli az prilis silne. Co sa prejavilo pri dvoch optikach.
Inak, nebolo problem s tym strielat na 50 a viac metrov. Cena je naozaj vyssia, ale kvalita je zarucena.

_________________
Obrázok

ŠSK Gemerská Poloma: http://www.ssk-gemerskapoloma.sk
Športová streľba: http://www.sportovastrelba.sk


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kupa vzduchovky - pruzina
PoslaťNapísal: 12 Dec 2010, 18:47 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 14:56
Príspevky: 733
Bydlisko: Trnava
lenze ten zaklz riesi len to, ze po vystrele to nekopne teba, ale optika si to odnesie 2nasobne :D kedze pri tych kopancoch pri zaklze naraza zelezo na zelezo (kopanec netlmi mekke ludske rameno), dovolil by som si to prirovnat k tomu ako ked hodis optiku na zem z 30-50cm vysky... kolko takych padov optika vydrzi?

HW98 je lamacka, obavam sa ze casom tam pride ku poklesu hlavne (typicky problem lamaciek) a potrebou ten pokles nejako kompenzovat naklonenim puskohladu


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Kupa vzduchovky - pruzina
PoslaťNapísal: 12 Dec 2010, 18:55 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 13:39
Príspevky: 717
Bydlisko: Mladá Boleslav
ziadne zelezo na zelezo a k padu sa to prirovnat neda... a aj keby tam neboli gumene tlmiace kruzky tak ten naraz o zelezo sa opat len prenesie do pleca... kopanec co riesi zaklz nieje silneho razu ale je to prvotna energia pri rozbehu piesta. eliminuje prave tie 2 fazy ked je kazda diabolka este v hlavni.
a HW98 je tak fajnove. Ale skor na lov. V 5,5 by som si ju urcite ako jedinu vzduchovku vzal na opusteny ostrov a isto nehladoval.

_________________
:arrow: zbraň: Air-Arms Pro-Sport 15,0 J :arrow: optika: Bushnell Elite 3200T 5-15x40
:arrow: strelivo: Diabolo JSB Heavy cal. 4.5 :arrow:montáž: KOZAP model 23 - CZ 452


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 82 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.